18 Ekim 2013 Cuma

Google ile Backlink Bulma İpuçları

Amacımız burda google üzerinden backink sahibi olabileceğimiz web tasarım bulmaktır. Google arama sonuçlarından bu yönden çok verim sağlanabilir ve çokta kaliteli linklere bu şekilde ulaşaibiliriz.Bir kaç yöntem anlatacağım siz bunları çoğaltabilirsiniz de tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır gerisi.

Profil backlink almak için :

“powered by vbulletin” inurl:/ community “powered by smf” inurl:/ community “powered by phpbb” inurl:/forum “powered by vbulletin” inurl:/ forum “powered by smf” site: /forum “powered by phpbb” inurl:/ community “powered by vbulletin” inurl:/ forum Yukarıdaki türevleri değiştererek kullanabilirsiniz.Örneğin powered by drupal gibi farklı forum scriptleri olan siteleri aratabilirsiniz.

.Edu uzantılı forumları bulmak için:

“powered by vbulletin” site:.edu “powered by smf” site:.edu “powered by phpbb” site:.edu Aynı şekilde site:.gov yaparak .gov uzantılı forumları bulabilirsiniz. Blog backlink yani yorum atılarak backlink kazanılan siteleri bulmak için: “powered by wordpress” “leave a comment” “reply to post” “leave comment” Yukadaki kelimeleri türetebilirsiniz.

Edu blogları bulmak için:

“powered by wordpress” site:. edu “leave a comment” site:.edu “reply to post” site:.edu site:.edu yu site:.gov yaparak .gov blogları bulabilirsiniz. Söylediğim gibi bu arama terimlerini çoğaltmak sizin elinizde ve hayal gücünüze bağlıdır.

Sitesini DMOZ ’a Ekleyeceklere öneriler

Bu yazımda size; sitesini Dmoz’a kaydetmek isteyenlere bir kaç ufak ipucundan bahsedeceğim.
1-) Dmoz’a sitenizi eklerken mutlaka doğru kategoriyi seçmeli ve gerektiğinde en alt kategoriye kadar inilmeli ve o kategoriye eklenmelidir.
2-) Kayıt yaparken mutlaka domain isinizin sonuna slash (/) koyun ve unutulmaması gereken bir şey vardır ki; domain isminizin başına (http://….) eklemenizdir.
3-) Sitenizin başlığında, mutlaka sitenizin lakabını içeren yada lakabı yok ise mutlaka Siteismi. Com şeklinde yazın. Sitenizin içeriğinin genel ismini yazmayın. Örnek; Kitaplıkla ilgiligi bir siteniz varsa, kalkıp “her türlü kitap” yazmayın.
4-) Dmoz kayıt ederken açıklama bölümünde bir çok arkadaşımız hata yapar. – Örneğin Açıklama kısmına; “Her türlü kitabı bulabileceğiniz ve satın alabileceğiniz, Türkiyenin en büyük kitap sitesi” diye yazılır. Kesinlikle yanlış bir kullanımdır. Kendinizi öven, abartan, yücelten… sözlerden kesinlikle uzak durmalısınız. – Noktalama işaretleri ve dil bilgisi kurallarına dikkat etmelisiniz – Mümkün olduğunda ikinci ve üçüncü şahısları anımsatan sözler ve ekler kullanılmamalıdır. – Genellikle açıklama kısmında sitenizin içeriğinde neler bulunduğundan kısaca bahsetmelisiniz. Örnek; Güncel haber sitesi, teknoloji, gündem, magazin ve forum bölümü bulunur.Daha fazla bilgi sahibi olmak için sitenizi ekleyeceğiniz kategorideki sitelere bakıp, fikir sahibi olabilirsiniz.
5-) Sitenizde çok aşırı link çıkışı, spam sayfaları, gizli linkler, haddinden fazla reklam içeren sayfaları kesinlikle yollamanıza bile gerek yoktur. Sitenizde bunlar gibi istenmeyen, gereksiz şeyler barındırılıyorsa temizlenmeli, öyle gönderilmelidir.
6-) Siteniz mutlaka açık olmalı. Sitedeki bütün kategorilerin (bölümlerin) içeriğinin girilmiş olması gerekli. Tasarımı daha bitmemiş ve eksiklikleri olan bir siteyi kabul etmediklerini unutmamanız gereklidir. – Sitenizin içeriğinin özgün olması gerekli ve eğer alıntılar yapılmışsa; Mutlaka altında alıntı yapılan yerin(sitenin) kaynak gösterilmesi gereklidir.
7-) Sitenizi bir defa yolladıktan sonra max. onaylanma zamanı 2 yıldır. Ama 2-3 ay içerisinde sonuç alınamazsa bir daha başvurunuzu yenileyin. – Kalkıp site başvurunuzu yenilerken başka bir kategori altında yenilemeyin. Siteniz spam filtresine katılır ve artık olacağı varsada kabul edilmez siteniz. Sitenizin önerisini yaptıktan sonra beklemenizi öneririm. Çünkü sitenin editörler ulaşmadan önce spam filtresinden geçer ve zaten buda epey vakit alır. O yüzden sabırlı olmalı ve neden kabul edilmiyor sitem diye yakınılmaması ve forumuda bu gereksiz konularla kirletmeleyim.
Son olarak; Bildiğiniz gibi Dmoz editörleri gönüllü editörler olup sitenizi onaylamak zorunlulukları bulunmamaktadır.